Expositie van de inzendingen voor het kunstwerk in Park Triangel

In aanloop naar het kunstwerk dat in 2026 in Park Triangel gaat komen, zijn negen kunstenaars gevraagd hun eerste schetsidee voor dat kunstwerk én hun referentiewerk te presenteren. Bewoners en andere geïnteresseerden worden van 1 tot en met 4 februari uitgenodigd om een kijkje te komen nemen bij deze expositie en aan de kunst-selectiecommissie kenbaar te maken wie hun favorieten zijn.

De expositie is op zaterdag 1 en zondag 2 februari tussen 13.00 en 15.00 uur en op maandag 3 of dinsdag 4 februari tussen 16.00 en 18.00 uur en vindt plaats op het Projectbureau Park Triangel, Tweede Bloksweg 38a, Waddinxveen.

Schetsontwerp én kennismaken met de kunstenaar

Wie zijn al die verschillende kunstenaars die zich hebben ingeschreven voor de prijsvraag eind 2024? De kunstenaars krijgen veel creatieve vrijheid. En dus zullen hun voorstellen heel uiteenlopend en verrassend zijn. Ontdek hun idee voor het kunstwerk in Park Triangel. Daarbij presenteren ze ook eerder werk. Zo leer je de kunstenaars kennen en weet je beter wat je straks kunt verwachten als zij hun eerste grove schets mogen uitwerken. Welk idee spreekt het meest tot je verbeelding? Je mag je voorkeur aangeven door een beoordelingsformulier in te vullen waarop je kunt aangeven hoe creatief en duurzaam je het idee vindt. Maar ook of je denkt dat het voorstel bijvoorbeeld ontmoeting stimuleert en of het past bij Triangel. Zo kun je de selectiecommissie laten weten welke kunstideeën jij het leukste vindt. Medio februari wordt bekend welke drie kunstenaars door mogen naar de volgende ronde waarin ze hun schetsontwerp verder gaan uitwerken. Dan komt er opnieuw een moment waarop bewoners hun stem kunnen uitbrengen.

De kunstenaars die mee doen aan de expositie zijn:
Studio Florentijn Hofman
Jeroen Hoogstraten 
Maatschap Observatorium
Studio Lucas Lenglet
Space Cowboys
Marjet Wessels Boer
Kathrin Schlegel Studio
Peter Vink
Felipe van Laar

Kunst als cadeau aan de bewoners

Park Triangel bestaat 10 jaar en het kunstwerk is een cadeau aan de bewoners. Het moet het karakter en de identiteit van de wijk versterken. Gezien de jeugdigheid van de wijk mag het best een speelelement bevatten, interactie oproepen of een fijne plek zijn om af te spreken en elkaar te ontmoeten. Park Triangel is naar verwachting gereed in 2028. Het streven is dat het kunstwerk in het voorjaar van 2026 geplaatst kan worden. De locatie van het kunstwerk is nog niet bekend, maar gebeurt eveneens in goed overleg met bewoners en de kunstenaar.

De expositie is te bekijken op:

Zaterdag 1 februari tussen 13.00 en 15.00 uur
Zondag 2 februari tussen 13.00 en 15.00 uur
Maandag 3 februari tussen 16.00 en 18.00 uur
Dinsdag 4 februari tussen 16.00 en 18.00 uur

Locatie: Projectbureau Park Triangel, Tweede Bloksweg 38a, Waddinxveen

 

Aan de hand van een beoordelingsformulier kun je je favorieten bepalen